• LT
  • English
  • Русский

Visa tiesa apie botulino toksino injekcijas

Populiarios grožio procedūros visuomet apipinamos įvairiais mitais. Pastaraisiais metais ypač daug kalbama apie įvairias grožio injekcijas, kurios estetinėje medicinoje pasitelkiamos raukšlių lyginimui, lūpų putlinimui ar kitiems išvaizdos patobulinimams. Nors estetinės medicinos specialistai sutinka, kad tai – gyvenimo kokybę keičiantis medicinos laimėjimas, visgi atsiranda skeptikų, manančių, kad tai tėra tuštybė. Tikriausiai ne kartą teko girdėti, kad botoksas veidą paverčia natūralių žmogiškų emocijų išreikšti nesugebančia kauke ar netgi sukelia priklausomybę, tačiau tiesa – visai kitokia.

Kam skirtas botulino toksinas?

Botulinas yra baltymas, natūraliai randamas tam tikrose bakterijose. Šis preparatas jau ne vieną dešimtmetį sėkmingai ir saugiai naudojamas ne tik grožiui, bet ir sveikatai. Daugelis nežino, kad botulino toksino injekcijomis galima gydyti gausų prakaitavimą ar netgi šlapimo takų problemas bei migreną. Visgi dažniausiai šis preparatas yra pasitelkiamas mažinant lokalizuotas veido raukšles. Botulinu greitai, neskausmingai ir efektyviai išlyginamos dėl pasikartojančių veido raumenų judesių susidariusios mimikos raukšlės bei smulkios, vertikalios raukšlės aplink lūpas, kurių dažnai turi rūkantieji. Botulino toksino injekcijos naudojamos:

 • Sumažinti ar panaikinti įsisenėjusias mimikos raukšles kaktos, lūpų nosies srityje;
 • Sustabdyti raukšlių formavimąsi;
 • Pakoreguoti lūpų formą, panaikinti asimetriją;
 • Išlyginti raukšles dekoltė ir kaklo srityje;
 • Šalinti po įvairių traumų ar aknės atsiradusius randus, ant odos paviršiaus esančius įdubimus ar kitus defektus;
 • Koreguoti veido kontūrus, suteikti ryškesnius bruožus;
 • Sutekti odai gaivumo ir jaunatviškumo įspūdį.

 

Saugi ir patikima procedūra

Žmonės dažnai baiminasi ir mano, kad botulino toksinas yra nesaugus ir organizmui pavojingas preparatas. Tačiau tiesa ta, kad tai – pagal aukščiausius standartus gaminama medžiaga, preciziškai išvaloma nuo bet kokių nepageidaujamų medžiagų. Taip pat dažnai sklando mitas, kad po botulino toksino injekcijų veidas atrodo tarsi kaukė – tampa sunku reikšti savo emocijas, nes veido raumenys suparalyžuojami. Iš tiesų kiekvienai procedūrai naudojamas tik itin nedidelis ir kruopščiai pamatuotas preparato kiekis, kurį nustato patyręs specialistas. Paveikiama tik nepageidaujama raukšlė ar kitas odos defektas, tad galimybė reikšti savo emocijas išlieka lygiai tokia pati, kaip ir prieš procedūrą.

Jei susidomėjote botulino toksino injekcijomis, pravartu žnoti keletą dalykų. Procedūrai jokio specialaus pasiruošimo nereikia, svarbiausia gerai jaustis. Procedūros metu plona adata į reikiamą vietą suleidžiamas reikiamas preparato kiekis, kuris išlygina raukšles ir atpalaiduoja mimikos raumenis. Pacientas nepatiria jokio diskomforto, nes prireikus oda gali būti nuskausminama specialiu kremu. Keletą savaičių po grožio injekcijų patariama vengti saulės, nesilankyti soliariume ir kuriam laikui atsisakyti intensyvių treniruočių. Rezultatais galima džiaugtis jau po kelių dienų ar savaitės, o grįžti prie įprastinės veiklos galima jau tą pačią dieną. Paprastai poveikis trunka nuo 3 iki 12 mėnesių, tačiau kartojant procedūras, šis laikotarpis ilgėja. Be to, įrodyta, kad pakartotinės botulino toksino injekcijų procedūros ilgainiui sumažina naujų mimikos raukšlių atsiradimo galimybę.

Botulino toksino injekcijos gali būti atliekamos tiek vyrams, tiek moterims, sulaukusiems daugiau nei 25 metų. Šios grožio injekcijos negali būti taikomos, jei gydomojoje zonoje yra infekcija, taip pat jeigu laukiatės ar turite raumenų bei nervų sistemos sutrikimų. Prieš kiekvieną procedūrą specialistas, pasitelkdamas žinias ir patirtį įvertina situaciją – atlieka detalią apžiūrą, užduoda reikiamus klausimus ir įvertina odos būklę bei detaliai supažindina su planuojamu gydymu.

Botulino toksinas – viena labiausiai ištirtų kosmetinių priemonių, todėl baimintis neverta. Svarbiausia paisyti botulino toksino naudojimo rekomendacijų, neatlikti procedūrų dažniau nei rekomenduojama ir pasitikėti specialistu. Tuomet galėsite džiaugtis natūraliai atjaunėjusiu veidu, būsite labiau patenkinti savo atvaizdu veidrodyje ir sulauksite gausybės komplimentų.