• LT
  • English
  • Русский

Protezavimas

Netekus vieno, kelių ar visų dantų, darosi sunku sukramtyti maistą, todėl sutrinka virškinimo sistemos veikla, gėdijamasi šypsotis, prastėja socialiniai įgūdžiai bei kalbos garsų tarimas. Protezavimas – tai trūkstamų dantų atkūrimas įvairios konstrukcijos restauracijomis. Taip pat protezuoti būtina ir negyvus dantis, siekiant išvengti jų skilimų ir lūžių, kurie baigiasi danties traukimu.

Kada reikalingas dantų protezavimas?

Dantų protezavimas itin aktuali procedūra, jeigu dantys yra pažeisti, nudilę, aptrupėję. Taip pat, jei dėl traumos arba atlikto endodontinio gydymo netenkama daug danties masės. Protezais gali būti atkuriami ir visiškai prarasti dantys: jeigu pacientas netekęs vieno, kelių ar net visų dantų, į jų vietą gali būti sriegiami implantai, ant kurių tvirtinami kokybiški protezai, leidžiantys džiaugtis natūraliai atrodančiais ir funkcionuojančiais dantimis.

Dažniausios protezų rūšys:

 • Vieno danties vainikai (karūnėlės) ir tiltiniai protezai, kurie būna pagaminti iš bemetalės keramikos (cirkonio, E.max) arba metalo keramikos – jos apgaubia visą dantį iki pat dantenų. Naudojama tada, kai Jūsų dantys nusidėvėję, pakeitę spalvą, įtrūkę. Vainikas gaminamas tokio paties dydžio, formos ir spalvos.
 • Protezai ant implantų (vieno, kelių arba visų dantų atkūrimas) – pasitelkiama tuomet, kai nėra vieno arba keleto dantų.
 • Mikroprotezavimas (įklotai, užklotai, laminatės) – šių paslaugų pagalba atkuriama dantų forma ir struktūra.
 • Išimami protezai (plokštelės) – tai protezai, kuriuos gamine taip, jog atrodytų kaip natūralūs dantys (dydžiu, forma, spalva).

Medžiagos, naudojamos protezuojant dantis:

 • Metalo keramika – tai protezai, kurių pagrindas yra metalo vainikėlis, dengtas keramikos sluoksniu. Šios dantų restauracijos yra nebrangios, užtikrina tvirtumą ir funkcionalumą, tačiau nesuteikia norimos estetikos: metalo keramika nėra laidi šviesai, todėl tokie protezai atrodo dirbtinai. Negana to, ilgainiui prie dantenų ima ryškėti metalinė protezo dalis, todėl dantis atrodo labai neestetiškai.
 • Bemetalė keramika (stiklo, E-max) – itin populiari protezavimo medžiaga, dažnai naudojama dantų laminačių gamybai bei kitoms restauracijoms – įklotams, užklotams, vainikėliams. Bemetalė keramika yra laidi šviesai, todėl atkurti dantys atrodo natūraliai. Tiesa, šie protezai rekomenduojami tik priekiniams dantims, nes savo tvirtumu nusileidžia metalo keramikai ir cirkonio oksidui.
 • Cirkonio oksido keramika – tai perversmą protezavimo pasaulyje sukėlusi medžiaga. Cirkonio oksido restauracijos kitas medžiagas lenkia savo tvirtumu, puikiu biosuderinamumu su paciento organizmu ir tiesiog nepriekaištinga estetika, todėl tinka visų dantų atkūrimui net sudėtingiausiais atvejais. Šypsena, atkurta cirkonio oksido pagalba, bus itin tvirta, o vizualiai niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų!

Nemokamas dantų protezavimas

DRIC yra sudaręs sutartis su Teritorinėmis ligonių kasomis dėl dantų protezavimo paslaugos teikimo. Tai reiškia, kad dantų protezavimo paslaugų išlaidos asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus ir apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, gali būti kompensuojamos iš PSDF biudžeto. Daugiau informacijos čia.

DRIC klinikoje už paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.